środa, 27 maja 2015

Recenzja| Kłamca - Jakub Ćwiek

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Jakuba Ćwieka nastąpiło przy lekturze Chłopców. Obecnie jestem po dwóch częściach i przed zabraniem się za trzecią, postanowiłam przeczytać debiutancką powieść tego autora, pierwszą z serii pod tytułem Kłamca. W porównaniu do Chłopców, ta książka jest taka grzeczna! Zero przekleństw, zero gorszenia i prawie w ogóle nie uświadczymy scen miłosnych. Za to akcja pędzi dość szybko i przyprawiona jest dobrą dawką humoru i dowcipu.

piątek, 22 maja 2015

Recenzja| Władca piasków - Eliza Drogosz

Debiut opublikowany przez autorkę Polkę w wieku siedemnastu lat? Eliza Drogosz jest doskonałym przykładem, że nie ma się z czym spieszyć, a wydawanie książki na własną rękę tylko z małą pomocą wydawnictwa nie jest najlepszym pomysłem.

wtorek, 19 maja 2015

100 książek, które chcę przeczytać



Dzisiaj przychodzę do was z listą 100 książek, które chcę przeczytać. Podjęłam się tego wyzwania i skompletowałam swoje pozycje must read. Wybierając je, nie poszłam na łatwiznę. Uwzględniłam tylko po jednej części z serii liczącej wiele tomów. Przedstawienie całego cyklu zdecydowanie ułatwiłoby mi zadanie, a ja chciałam pokazać jak najwięcej książek. A więc, jeśli widzicie którąś kolejną część serii to znaczy, że w planach mam także pozostałe. Starałam się także umieścić tylko jedną powieść autora, nawet, jeśli w jego dorobku są same jednotomówki, a ja mam ochotę zapoznać się ze wszystkimi. 

piątek, 15 maja 2015

Recenzja| Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury -Philip Pullman

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami trwała i do tej pory trwa walka czarnych charakterów z tymi dobrymi. Po stronie światła stoi Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, księżniczki okolicznych zamków i upragnione dzieci, które kazały rodzicom długo na siebie czekać. W drugim narożniku znajdują się reprezentujące zło postacie takie jak Zła Królowa, wiedźmy, czarownice, macochy czy zachłanne przyrodnie siostry, oddane swoim matkom. Można by rzecz, że na ich czele mężnie prezentuje się podstępny Rumpelsztyk, jedyny w swoim rodzaju.

wtorek, 12 maja 2015

Recenzja| Więzień labiryntu - James Dashner


Więzień labiryntu, czyli pierwsza z trzech części wydanych w Polsce. Autorem serii jest James Dashner, człowiek, o którym usłyszałam dopiero, gdy swoją premierę miał film na podstawie książki. Po wejściu na jego Wikipedię okazało się, że nie jest autorem jednej powieści. W jego dorobku ukazało się ich znacznie więcej, ale cóż. Polska to zacofany kraj i niekoniecznie goni za wydawniczymi nowościami.

piątek, 8 maja 2015

Recenzja| Dotyk Julii - Tahereh Mafi


Pamiętam, że w posiadanie tej książki weszłam bardzo dawno temu. Kupiłam ją jeszcze w starej wersji okładkowej, na co ubolewam, choć powinnam się cieszyć i nie narzekać, bo kosztowała mnie całe 9 złotych. I teraz jak zestawiam cenę z treścią to nie dziwię się, że ta powieść została wystawiona na promocji.

wtorek, 5 maja 2015

piątek, 1 maja 2015